G. Verdi: A kalóz
A kalóz Verdinek abban az alkotói periódusában keletkezett, amire „a gályarabság éveiként” szoktak hivatkozni. A zeneszerzőt elhalmozzák megrendelésekkel, 8 év alatt 13 operát komponál.
A kalóz Verdinek abban az alkotói periódusában keletkezett, amire „a gályarabság éveiként” szoktak hivatkozni. A zeneszerzőt elhalmozzák megrendelésekkel, 8 év alatt 13 operát komponál.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. június 9. péntek, 19:00
Giuseppe Verdi: A kalóz
opera három felvonásban, két részben, olasz nyelven
Szövegkönyvét Francesco Maria Piave írta Byron The corsair című epikus költeménye alapján.
A magyar szöveget fordította Csákovics Lajos.
A szövegkönyv alapjául szolgáló Byron költemény a romantika korában hatalmas népszerűségnek örvendett. Verdi mellett megihlette Berliozt és a Giselle szerzőjét, Adamot is. A társadalom peremén rekedt, kitaszított ember a korszak kedvelt témája volt. Verdi is előszeretettel tette meg operáinak főhősévé a kurtizánt, a testi hibával élő Rigolettót vagy éppen a kalózt.
Corrado, a kalózok vezére új megbízatást kap: Seid pasa ellen kell támadnia. A harc során Corrado kimenti Seid rabszolganőit az égő háremből. Elfogják, de a pasa kedvenc háremhölgye beleszeret, kiszabadítja és megöli a pasát. Corrado hű marad menyasszonyához, Medorához, aki viszont – miután a kalózok Corrado nélkül érnek haza – megmérgezi magát. Mikor Corrado értesül menyasszonya haláláról, a tengerbe veti magát.
Szereplők:
Corrado........................... Tötös Roland
Medora ........................... Máthé Beáta / Kónya Krisztina
Seid................................. Szélpál Szilveszter
Gulnara........................... Ferenczy Orsolya
Selimo Aga..................... Taletovics Milán
Giovanni.......................... Réti Attila / Görbe Norbert
Eunoco............................ Bónus Gábor / Büte László
Schiavo............................ Mozetić Adrián
Alkotók:
Díszlettervező: Tóth Kázmér
Jelmeztervező: Cselényi Nóra
Koreográfus: Hajdu Anita
Koreográfus asszisztens: László Lívia
Karigazgató: Flórián Gergely
Zenei asszisztens: Zalánki Rita
Súgó: Lőrincz Júlia
Ügyelő: Pócsik Dániel
Rendezőasszisztens: Kumbor Alma
Vezényel: Dinyés Dániel
Rendező: Göttinger Pál
Közreműködők:
a Szegedi Szimfonikus Zenekar, valamint a Szegedi Nemzeti Színház énekkara és tánckara.
Felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy az előadásban használt fényeffektek epilepsziás rohamot okozhatnak az arra érzékenyeknél!
Egy eldugott társbérlet emeleti szobájában Tyimofejev, a bogaras feltaláló egy időgép összeszerelésén dolgozik. A szomszédban bömböl a rádió, és a propaganda monoton szólamait hallgatva hősünk elszundikál. Valóságosnak tűnő rémálmok sorjáznak elé..
Szabó Magda műve talányos életet zár be egy olyan szimbolikus ajtó mögé, amely felnyitására mindannyian áhítozunk. A kriminek sem utolsó történetben a nyomozás a két nő belső világába vezet.
Karácsony este a szülők díszítik a szalonban felállított hatalmas fát. A testvérek, Marika és Frici civakodása még a fa körül sem szűnik meg. Sorra érkeznek a meghívott gyerekek, barátságok kötődnek, a fiúk borsot törnek a kis lányok orra alá. Megkezdődik az ajándékok átadása..
Martin McDonagh komédiája az ellenségeskedés mögött a szeretet és a megbocsátás lehetőségére kérdez rá. Csupa nyelvi bravúr és poén, sötéten…
A történet szerint egy kisfiú, Maugli, Sir Kán, a tigris támadása következtében elszakad a családjától és egy farkasfalka neveli fel.…
A Cinematrip olyan utazást ígér, amely minden érzékszervünkre egyszerre hat: a Legnagyobb hős az Így játszom és a többi jól…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!